Novinky Úvod Autor Články Svět JS Série Média Ankety Návštěvy
     Vítejte na stránce o úspěšné románové sérii

Menu

Novinky

 

14. ledna 2020 - A máme tu první aktualizaci v novém roce 2020. Přeji vám, aby pro vás byl tento rok co nejúspěšnější a aby se vám vše vydařilo podle představ. Nyní přejděme k novinkám. Nejprve bych začal jednou důležitou informací. Společnost Blueboard se rozhodla od 1.1. 2020 ukončit provoz svých návštěvních knih. Z tohoto důvodu jsem si zajistil novou knihu návštěv provozovanou jinou firmou. Tato návštěvní kniha je již plně k dispozici a můžete do ní hned teď začít přispívat. Ovšem pozor, rád bych tímto všechny požádal, aby si prosím aktualizovali tuto stránku. Bez toho by se vám totiž nová návštěvní kniha nemusela načíst. Stejně tak si prosím raději aktualizujte také všechny ostatní sekce této stránky. Pak už by mělo všechno fungovat bez problémů. Můžete to klidně brát jako takovou menší novoroční aktualizaci. Co se týče dalších novinek, tak mohu klidně říci, že jsem nezahálel a do sekce Série/Na stopě hrůzy jsem přidal obsahy starších dílů 209-211. Tím jsem tedy uzavřel ročník 2002 a nyní začnu pracovat na příbězích, které u nás vyšly v roce 2003. Postupem času bych rád doplnil obsahy všech dílů. Vzhledem k jejich obrovskému množství to však pochopitelně nějakou dobu potrvá. Prozatím bych se tedy chtěl dopracovat alespoň k číslo 250 a trilogii o zničení Asmodiny. Co bude dál, to uvidíme potom.

     Teď bych rád napsal něco o německé audio verzi příběhů JS. V poslední době jsem opět poslouchal nějaké nové díly a můžu říct, že se jedná o velice zdařilé kousky. V této audio verzi jsou totiž mnohé věci upraveny tak, aby děj dával větší smysl a celé to bylo mnohem zajímavější. Spousta zbytečné omáčky byla odstraněna a zůstalo jen to podstatné. Jako příklad bych uvedl třeba to, že příběhy Upír černé krve, Čarodějka od Ledového moře, Planeta mágů a Maska smrti z Atlantidy byly spojeny do jednoho velkého čtyřdílného celku. Jednotlivé příběhy jsou také lépe dějově provázány. Věci, které spolu v původní románové verzi nijak nesouvisely, tu mají velmi zajímavou spojitost. Místy se tu posluchač dočká také scén, o které byl v původní sérii ochuzen. Například to, jak Jane odhalí Johnovu nevěru s Nadine nebo milostný vztah Doktora Smrt s Lady X. Líbí se mi i to, že jsou zde pěkně vysvětleny různé věci, jež byli v původní sérii poněkud nejasné. Právě z těchto důvodů jsem teď velice zvědavý na to, jak dopadne závěrečné střetnutí s Velkými starými. Tento příběh pro mě totiž byl v původní sérii dost velkým zklamáním. Pevně věřím, že tvůrci těchto hörspiele se zajisté poučili z Darkových starých chyb a já tak budu mile překvapen. Rád bych teď ještě upozornil, že v pátek by měl vyjít nový JS číslo 569 s názvem Oko Atlantidy. Jedná se o pokračování příběhu Pekelný ráj. Rozhodně si ho tedy nenechte ujít. Myslím, že pro dnešek už by to mohlo být vše. Mějte se a na viděnou zase příště.

Pedro

 


 

17. prosince 2019 - Tak tu máme poslední aktualizaci v tomto roce. Pro tuto výjimečnou příležitost jsem si pochopitelně přichystal spoustu novinek. Pojďme se na to hned podívat. Do sekce Série/Na stopě hrůzy jsem přidal popisy dílů 202-208. Kromě toho zde naleznete také díly 209-214 a recenze na příběhy 189-192. Co se týče novějších příběhů, přidal jsem vše až po aktuální číslo 568 s názvem Pekelný ráj, které je právě v těchto dnech v prodeji. Nový díl se odehrává těsně po Vánocích roku 1987 a vrchní inspektor John Sinclair v něm tentokrát zavítá do jedné velmi podezřelé videopůjčovny. Pochopitelně jsou zde i nějaké odkazy na filmy, které byly v té době aktuální jako například bondovka Dech života. Díky poměrně zajímavému prostředí s příměsí tajemna se rozhodně jedná o jeden z těch zdařilejších příběhů. Na jeho dokončení si však budeme muset ještě chvíli počkat, protože nás čeká až v příštím roce. Teď se tedy alespoň můžeme podívat na takovou malou ochutnávku z nového příběhu:

     Ona přicházela z Atlantidy! On byl desetinásobný vrah! Oba svedl dohromady nešťastný osud. Dokonce se stali spojenci. Vrah a královna. Usadili se v Londýně. Na místě, kde se setkávaly nejrůznější magie a ztrácel se pojem času. V Sandřině Pekelném ráji!

     Tolik tedy k novému dílu. Nyní bych se ještě zmínil o tom, co nás čeká v příštím roce. Kromě dokončení příběhu s Okem Atlantidy, to bude například velká dějová linie s Julií Gladstoneovou a její tajuplnou minulostí. Tato zápletka se roztáhne na celé čtyři díly. Ve druhé polovině roku nás pak čeká pětidílné dobrodružství s Vincentem van Akkerenem a jedním nemrtvým templářem. Rád bych upozornil, že půjde o zdaleka nejdůležitější událost od onoho jubilejního příběhu s Temným grálem. Právě zde se totiž uzavře jedna velká dějová linie, takže tento příběh určitě nepromeškejte. Ke konci příštího roku se pak trochu pohne také zápletka s Jane a jejím prokletím. Nyní už mi nezbývá nic jiného než vám všem popřát krásné prožití vánočních svátků. Přeji všem hodně pohody a bohatou vánoční nadílku. Uvidíme se zase v příštím roce. Mějte se.

Pedro

 


 

12. listopadu 2019 - Takže opět přináším nějaké novinky. Od minula jsem na stránku přidal několik dalších věcí. Jedná se především o popisy knížek číslo 21-25, které naleznete v sekci Série/Knihy. Dále je to pak popis dílu 565 - Skřeky ze studny vlkodlaků, jenž se nachází v sekci Na stopě hrůzy. Kromě toho jsem ještě přidal popis staršího dílu 201 - Lupiči mrtvol. Dále jsem pak napsal recenzi na díl 501 - Tři hroby, u něhož jsem nešetřil chválou a zároveň jsem také přidal recenzi k dílu 188 - Říše lebek. Jak sami vidíte, je toho poměrně dost, takže se na to všechno můžete hned podívat. Teď bych se rád zmínil o tom, že už je nějaký čas v prodeji nový díl JS číslo 566 s názvem Šílené posvícení. Tentokrát se jedná o příběh na pokračování, jehož druhá část nás pravděpodobně čeká již tento pátek. Pokud tedy ještě Šílené posvícení nemáte, je právě teď nejvyšší čas si ho opatřit. V tomto příběhu se opět objevuje Johnův známý Yakup Yalcinkaya a po nějaké době se děj zase odehrává ve Spojených státech. Co se týče obálky, tak tentokrát si na ní dalo nakladatelství Moba opravdu záležet. Ve srovnání s obálkou ke staršímu vydání z edice Kabinet hrůzy je to skutečně markantní rozdíl. Jako obvykle i tentokrát nabízím malou ochutnávku z nového dílu:

     Tma se rozpínala před očima jako černý inkoust. Yakup si pomalu neviděl ani na špičku nosu. Zdálo se mu, že je to vyslovená pitomost, a mrzelo ho, že se do něčeho takového vůbec pustil. Ale co by člověk neudělal pro dobrého přítele? Yakup pomalu šmátral kolem sebe. Natáhl ruce. Za ním klaply dveře. Vnímal hlasy dalších návštěvníků jako strašidelné šeptání. Kdo vstoupil do tunelu hrůzy, musel mít nervy nikoli ze železa, ale jako ocelová lana. V každém případě to stálo napsáno na ceduli u vchodu...

     To by tedy byl nejnovější příběh. Teď bych se ještě zmínil o tom, že současná kniha návštěv poskytovaná firmou Blueboard bude již brzy končit. Připravuji tedy novou knihu, kterou bude možno využívat. Nová Kniha návštěv bude k dispozici od začátku ledna, kdy skončí platnost té původní. Bohužel však přijdeme o všechny staré příspěvky, což je určitě škoda. Nedá se s tím ale nic dělat. Na příští aktualizaci si opět připravím nějaké zajímavé novinky. Samozřejmě napíšu také něco málo o novém čísle JS. Pro tentokrát už to asi tak bude vše. Takže na viděnou zase příště. Mějte se.

Pedro

 


 

7. října 2019 - Zdravím, tak tu opět máme další novou aktualizaci. Jako obvykle nejprve začnu tím, co je na stránce nového. Takže tentokrát jsem do sekce Série/Na stopě hrůzy přidal popisy dílů 562-564. Dále jsem pak do sekce Knihy přidal popisy knížek 19-20 a k tomu ještě knížky 85 - Lady Ghoul a 86 - Čaroděj ze Stonehenge, o kterých jsem nedávno psal v novinkách. Nyní bych rád upozornil na aktuální sešit Johna Sinclaira číslo 565 s názvem Skřeky ze studny vlkodlaků. Tento díl je už nějaký čas v prodeji, takže pokud jste si ho zatím nepořídili, je právě nyní vhodný čas podívat se po něm v trafice. Jak už název příběhu napovídá, bude mít tentokrát John co do činění s vlkodlaky. Do děje se navíc zaplete také skupina čínských přistěhovalců a Suko se stane jejich rukojmím. Rozhodně tedy bude o zábavu postaráno. Obálka tohoto dílu je původní a pochází od výtvarníka Vicenteho Ballestara. Je to tedy příjemná změna oproti staršímu vydání ze série Kabinet hrůzy, kde byla obálka nahrazena jinou. Nyní bych ještě nabídl malou ukázku z nového dílu:

Suko vystoupil z vozu, obešel ho a náhle uviděl obličej, který na něho hleděl přes mušku namířeného automatu. Protivník položil prst na spoušť . Jediný nepatrný pohyb a smrtící náboj by Suka poslal do říše mrtvých. "Takhle se vítají přátelé?" zeptal se s nuceným úsměvem, ačkoliv v ten moment cítil srdce až v kalhotách...

     Tolik tedy k aktuálnímu dílu. Již tento týden nás ovšem čeká nový příběh s názvem Šílené posvícení. Půjde o díl s pořadovým číslem 566 a v trafikách by se měl objevit již v pátek. Nezapomeňte se po něm tedy podívat. Po dlouhé době půjde o další dvoudílný příběh, takže by to tentokrát mohlo být zajímavé. Co se týče knížek, tak nás jako další čeká číslo 87 - Vrtulník hrůzy, ale to má ještě chvíli čas. Dnes už to bude asi tak vše. Mějte se a v brzké době zase na viděnou.

Pedro

 


 

19. září 2019 - Buďte zdrávi, jsem zpět s novou aktualizací. Tentokrát mám těch nových věcí celkem dost. Rozhodl jsem se, že do sekce Série začnu přidávat některé starší díly JS. Úplně od prvního čísla jsem ale začínat nechtěl, a proto jsem nějaký čas přemýšlel, kde by asi tak bylo nejvhodnější začít. Nakonec jsem se rozhodl pro začátek roku 2002 a číslo 188 - Říše lebek. Tyto příběhy vycházely v originále zhruba v období, kdy se začaly poprvé objevovat knížky, takže jsem si říkal, že to alespoň budu moci pěkně propojit a bude to hezky přehledné. Pro začátek jsem tedy sem do sekce Série přidal díly 188-200 se stručným obsahem a hodnocením. Ti, kteří mají rádi nostalgii a chtěli by si na tyto klasické příběhy zavzpomínat, mohou se na ně hned podívat. Mimochodem jsem si všiml, že na předchozí stránce Johna Sinclaira, kterou dělal Richard, mají tyto konkrétní díly v průměru relativně nízké hodnocení. Já jsem byl při hodnocení poněkud štědřejší a přidělil jsem jednotlivým příběhům více bodů. No však uvidíte sami.

     Nyní bych se rád zmínil o knize číslo 86 - Čaroděj ze Stonehenge neboli Der Zauberer von Stonehenge. Tato kniha následuje hned bezprostředně po svazku 564 - Jeskyně smrti a tudíž je právě teď aktuální. Problém je však bohužel v tom, že u nás nikdy nebyla oficiálně vydána. Pokud byste ovšem měli zájem si ji přečíst, je tu samozřejmě jistá možnost, jak se k ní dostat. V případě zájmu, tedy prosím nahlédněte do zdejší knihy návštěv, kde získáte podrobnější informace. A o čem, že vlastně Čaroděj ze Stonehenge je? V tomto příběhu půjde o odkaz jistého čaroděje, jehož tělo je celé ze skla. K případu se náhodou připlete John Sinclair, který narazí na jednoho bezdomovce, jenž ví o tomto čaroději něco víc. Lovec duchů to nejprve nebere příliš vážně, ale poté zjistí, že na celé této věci nejspíš něco. Stopa ho pak zavede až k jednomu velmi podezřelému útulku pro bezdomovce a jeho podivnému řediteli. Děj se pak pochopitelně stočí také k samotnému Stonehenge. Pokud vás tedy tato kniha zajímá, zkuste si přečíst příspěvky v knize návštěv a můžete se na ni podívat. Příště nás čeká nový sešit JS číslo 565 s názvem Skřeky ze studny vlkodlaků. Ten už je nyní v prodeji. Myslím, že pro dnešek už by to mohlo být asi tak vše. Mějte se a někdy brzy zase na viděnou.

Pedro

 


 

26. srpna 2019 - Po nějaké době tu opět máme novou aktualizaci. Tentokrát jsem zapracoval na sekci Svět JS a přidal jsem do ní profil Gordona Schreibera a také článek o Aibonu. Můžete se na to hned podívat. Před nedávnem u nás vyšel nový JS číslo 564 s názvem Jeskyně smrti. V tomto díle se po nějakém čase opět objevuje Jane Collinsová a příběh se točí okolo jeskyně tajemného Macumby. Ačkoliv tento sešit v originále původně vyšel 2.5. 1988, jeho děj se odehrává v druhé polovině listopadu 1987. To vyplývá z odkazu na požár na stanici metra King's Cross, který je v tomto díle zmíněn. Z toho také můžeme usuzovat, jak velký náskok měl v té době autor před právě vydávanými díly. To, že se v sérii občas objevují odkazy na tehdejší dění ve světě, není vůbec špatné a čtenář se díky tomu může alespoň snadno zorientovat, v jaké době se daný příběh odehrává. Teď bychom se ještě mohli podívat na malou ukázku z nového dílu:

     V místnosti panovala naprostá tma. Tajemné praskání, které jí pronikalo, znělo hrozivě. Stejně jako těžký dech tvora, který bez hnutí dřepěl v hluboké neproniknutelné temnotě. Praskání náhle umlklo. Zaznívalo pouze oddechování. Namáhavé a sípavé. Mnohokrát umlkalo, dokud tvor nenabral do plic dostatek vzduchu. Byl to člověk nebo zvíře? Nikdo by to nedokázal přesně říci, aniž by předtím nerozehnal temnotu. Znovu cosi zapraskalo. Jen na malou chvíli. Najednou se ozval hlas. Vyrazil z reproduktoru. Možná jich bylo víc, ale ozvěna nedovolila určit jejich přesný počet. Hlas zřetelně oslovil tvora: "Virgile!"

     Tolik tedy k novému dílu číslo 564. Hned po něm pak následuje kniha 86 - Čaroděj ze Stonehenge. Tato kniha u nás sice oficiálně nevyšla, ale přesto je možné si ji přečíst. Více informací o tom naleznete v knize návštěv. Nějaké podrobnější informace bych pak přinesl také v další aktualizaci. Zatím mohu říct alespoň tolik, že je tato knížka velmi dobrá a určitě stojí za přečtení. Škoda jen, že u nás vydávání sešitů postupuje tak pomalu. V Německu už se série pomalu blíží k číslu 2150. Není divu při tempu 100 dílů za dva roky. U nás je to přibližně 100 dílů za osm let, což je docela velký rozdíl. Hlavní je ovšem to, že u nás JS pořád ještě alespoň vychází, což je něco, v co bychom po zredukování série v roce 2011 nejspíš ani nedoufali. No nic, příště zase přidám něco nového a napíšu také pár informací o knize Čaroděj ze Stonehenge. Pro dnešek je to už vše. Mějte se a příště zase na viděnou.

Pedro

 


 

29. července 2019 - Je tu nová aktualizace a tentokrát již po týdnu. Rád bych tuto častější frekvenci udržel i v budoucnu. Co se týče novinek, mám tu zbrusu nový článek s názvem Příchod Saladina, který se zabývá díly 1332-1338. Tyto příběhy jsem před nedávnem sehnal v německém originále v tištěné podobě, tak jsem se chtěl podělit o jejich obsahy a také hodnocení. Můžu říct, že i tyto díly, které se z našeho pohledu odehrávají ve vzdálené budoucnosti, rozhodně stojí za to. Pokud navíc nevíte vůbec nic o novém protivníku Saladinovi, je tento článek ideální příležitostí, jak se s touto postavou seznámit. Dále jsem pak udělal recenzi na JS 500 - Tryzna. Toto je podle mě hodně dobrý příběh s velmi důležitým dějovým zvratem. Ve své recenzi proto nešetřím chválou. Rád bych teď v budoucnu v recenzích pokračoval i nadále. Chtěl bych také přidat nějaké nové věci do sekce Svět JS. Uvažuji i o tom, že bych do sekce Autor přidal nějaké nové informace o Jasonu Darkovi. Možná bych také mohl naspat něco o Ianu Rolfu Hillovi, který je teď jako nový autor velmi aktivní. Noví autoři JS by byli dobrým námětem pro nějaký další článek. Nyní bych se rád vrátil k tématu srazu fanoušků, který by se měl uskutečnit v Brně. Ten už pomalu začíná nabírat konkrétnější obrysy. Právě teď přemýšlím o tom, v jakém podniku by se tak mohl konat. Pokud je někdo z Brna, budu rád za nějaké dobré typy. Už mám i pár nápadů, co bychom tam mohli dělat, takže to bude určitě fajn. Co se týče data konání, tak to ještě nevím. Zatím spíš jen promýšlím, jak to bude celé probíhat. Nějaká přiměřená účast už však předběžně domluvena je, takže je splněna základní podmínka pro to, aby se sraz uskutečnil. Uvidíme, co mě ještě napadne. Jak už jsem psal, uvítám jakékoliv návrhy na nějaké vhodné místo konání. To by bylo pro dnešek asi tak vše. Uvidíme se zase u příští aktualizace. Mějte se.

Pedro

 


 

21. července 2019 - Tak tu opět máme novou aktualizaci. Nejprve začnu novinkami. Tentokrát jsem do sekce Série/Geisterjäger přidal pět nových německých dílů s čísly 656-660. Dále jsem pak ještě do sekce knihy přidal díly 17 a 18. Kromě toho jsem také udělal profil ghoula Grimese, který naleznete v sekci Svět JS/Nepřátelé. Jak vidíte, je toho celkem dost, tak se na to na všechno můžete hned podívat. Teď už bych rád přešel k tomu, že u nás právě vychází nový díl JS ze série Na stopě hrůzy číslo 563 s názvem Sandra a vraždící maska. Na tento příběh si dobře pamatuji z minulosti, kdy u nás vyšel v rámci série Kabinet hrůzy jako číslo 13. Tehdy se mi tento díl docela líbil, tak jsem zvědavý, jaké to asi bude teď po letech. Pokud si správně vzpomínám, vystupoval zde Bill Conolly, který už se v sérii v poslední době neobjevuje tak často, jako tomu bylo dříve. Každopádně se teď můžeme podívat na malou ukázku:

     "Potom přišla, zmocnila se mě a zavlekla mě do věčnosti," pravil můj přítel Bill Conolly, předtím než se opřel, a čekal na mou reakci. Zvedl jsem tázavě obočí. Můj smích se minul účinkem, protože Bill zůstal smrtelně vážný. "Co se stalo potom? Zemřel jsi?" "Copak bych seděl tady?" "To sotva. Ale něco se muselo stát." Usrkl jsem doušek znamenitého koňaku. "Jistě, něco se stalo." "A co, prosím tě?" "Ocitli jsme se v místnosti." "Kdo je to my?" Přerušil jsem ho.

     Teď bych tu měl ještě jednu věc. Před nedávnem se mi podařilo sehnat knihu Das Große John Sinclair Quiz-Buch. Kromě velké spousty hádanek a kvízů, jež čekají na vyluštění, se zde člověk může dozvědět i různé zajímavosti. Například to, že příjmení Sinclair si pan Dark vypůjčil od svého oblíbeného televizního hrdiny Bretta Sinclaira ze starého britského seriálu "The Persuaders!". Postava Suka byla zase vytvořena podle předobrazu herce a mistra bojových umění Bruce Leeho. Lady Sarah Goldwynová byla silně inspirována slečnou Marplovou a postava komisaře Willa Mallmanna vychází z jednoho Darkova dobrého přítele, který také pracuje u německé policie. Z toho se však pochopitelně upír nikdy nestal. Myslím, že tohle jsou celkem zajímavé věci, o kterých jsem já osobně neměl ani tušení. Kdybych narazil na nějaké další zajímavosti ze zákulisí, mohu je zde někdy v budoucnu opět uvést. Prozatím to už bude vše. Mějte se a na viděnou zase u příští aktualizace.

Pedro

 


 

 16. června 2019 - Vítám vás u nové aktualizace. Tentokrát toho mám poměrně dost. Začnu nejprve věcmi, které jsem nově přidal na stránku. Jedná se o české díly 557-561, jejichž popisy naleznete v sekci Série/Na stopě hrůzy. Kromě toho jsem pak ještě do sekce Média přidal popisy dvou nových audio verzí JS, kterými jsou díly 47 – Die Werwolf-Sippe a 48 – Lupinas Todfeind. Nyní bych se rád zmínil o tom, že u nás už vyšel nový díl klasické sešitové řady. Jedná se o číslo 562 s názvem Zombie hrají hardrock. Tento příběh u nás už kdysi vyšel v rámci série Kabinet hrůzy jako číslo 12. Obálka je v tomto případě původní a pochází od výtvarníka Vicenteho Ballestara. Je na ní pěkně vidět, že charakteristický výtvarný styl tohoto umělce, se zkrátka nezapře. Uvidíme, o čem tento příběh asi tak bude. Zatím to vypadá, že John bude mít tentokrát co do činění se skinheady, což naznačuje také úvodní text:

     Náhle byl zde a Soho se začalo zachvívat. Kdo slyšel jeho ďábelskou hudbu, dostal se do moci samotného Satana. Už dávno zemřel, ale opustil rakev, aby mohl šířit hrůzu. Stará městská čtvrť se otřásala pod jeho knutou. Našel si také ty nejschopnější pomocníky - skinheady. Dlouho pásli po někom takovém, jako byl on. A byli to oni, kdo mu dali jméno Ďábelský tygr...

     Tolik tedy k novému dílu. Nyní bych se rád zmínil o tom, že uvažuji o srazu fanoušků Johna Sinclaira. Zatím je vše teprve v počáteční fázi. Rád bych zjistil, kolik lidí by bylo ochotných se případně zúčastnit a od toho se pak bude odvíjet všechno ostatní. Jako místo konání bych navrhoval Brno. Samozřejmě by se vše domluvilo s přiměřeným časovým odstupem, aby si každý případný zájemce mohl udělat čas. Byl bych rád, kdyby se k tomuto nápadu vyjádřilo pokud možno co nejvíce lidí bez ohledu na to, jestli bude jejich odpověď kladná či záporná. Já osobně si myslím, že by to mohlo být prima a aspoň bychom se trochu lépe poznali. Zván je každý bez ohledu na to, jestli se jedná o pravidelného návštěvníka této stránky nebo někoho, kdo sem náhodou zavítal teprve teď. Dobře si to tedy rozmyslete a poté dejte vědět. Z mojí strany je to už dnes vše. Uvidíme se zase příště u další aktualizace. Mějte se.

Pedro

 


 

 24. května 2019 - Tak tu opět máme další novou aktualizaci. Tentokrát jsem hodně zapracoval především na sekci Svět JS. Mezi Zbraně a předměty jsem přidal Budhovu hůlku. Dále jsem pak do sekce Místa přidal Město mrtvých. Kromě toho jsem ještě výrazně rozšířil seznam důležitých dílů u většiny postav. Dohromady je toho tedy vcelku dost. Nyní bych chtěl upozornit na nové číslo Johna Sinclaira s názvem Okno děsu. Je to číslo 561 a v minulosti už u nás vyšlo jako Kabinet hrůzy č.11. Pokud vás zajímá, jak toto původní vydání vlastně vypadalo, můžete si ho prohlédnout na obrázku. Já sám jsem zatím ještě neměl možnost si tento příběh přečíst, ale předpokládám, že děj se nejspíš bude točit okolo nějakého tajemného okna. Uvidíme, co se z toho vyklube. Úvodní text zní každopádně dost strašidelně:

     "Ach, Bože! Ne, prosím ne! Nejsem mrtvá! Já žiji! Já... já... copak mě nikdo neslyší? Nemůžete mě přece pohřbít! To nejde, ne..." Julie se domnívala, že tyto věty vykřikla dostatečně hlasitě. Ve skutečnosti burácely v jejím mozku jako součást mozaiky, ze které se skládal nepopsatelný obraz hrůzy. Muži ji však neslyšeli. Byly to jen ošuntělé postavy, které plnily svůj smutný úkol. Musely zatlouci rakev, do níž předtím uložily dívku. Doposud vychutnávala radost svých osmnácti let. Domnělá smrt se jí zmocnila v rozpuku mládí...

     Teď ještě taková malá zajímavost, o které jsem se dočetl v listárně v jednom německém JS. Vypadá to, že pan Dark dá hodně na zpětnou vazbu od svých čtenářů. Píše totiž, že když přijde s nějakým novým tématem nebo postavou, tak vždycky nejprve počká na reakce čtenářů a podle toho, jestli jsou kladné či záporné, se rozhodne, jak s tím naloží dál. Takhle to bylo kupříkladu s démonem Jerichem, který měl kladnou odezvu, a proto se objevil ještě v dalších příbězích. Některé jiné postavy se zase moc nechytly a byly tedy odstraněny. Škoda jen, že nás českých čtenářů se nikdo na nic neptá. Příště nás čeká díl číslo 562 s názvem Zombie hraje hardrock. Pro dnešek už to bude vše. Uvidíme se zase příště.

Pedro

 


 

6. května 2019 - Buďte zdrávi, máme zde další aktualizaci se spoustou novinek. Tentokrát jsem do sekce Série/Geisterjäger přidal hned sedm německým příběhů. Konkrétně se tedy jedná o díly 649-655. Kromě toho jsem ještě do sekce Série/Knihy přidal dvě u nás nevydané německé knížky s čísly 15 – Der Dämonen-Parasit a 16 – Blutige Rosen. Pokud tedy máte zájem, můžete se na všechno hned teď podívat. Dále bych se chtěl zaměřit na knihu č. 85 s názvem Lady Ghoul. Ta chronologicky patří hned za díl 560 – Pohřební průvod. Tato knížka u nás vyšla už kdysi dávno a právě nyní je konečně aktuální. Její děj se točí okolo jedné krásné ženy jménem Celesta, která ovšem skrývá strašlivé tajemství. Pokud vás zajímá, o jaké tajemství se jedná, zkuste si tuto knihu někde sehnat. Abych vás na ni trochu navnadil, přikládám zde malou ukázku:

     Najednou byla tady! Jedni ji přirovnávali k antické bohyni, jiní v ní viděli filmovou hvězdu. Okouzlila kde koho, ale nikdo nevěděl, odkud se tu Celesta vlastně vzala. Dohady nebraly konce a žádný nebyl správný... Až jeden zpěvák populární hudby se přiblížil pravdě. Když při natáčení televizního pořadu seděl vedle ní, uvědomil si, že krasavice Celesta vlastně páchne jako mrtvola. Zrodil se další z mých případů. Brzy jsem pro krásnou Celestu nalezl přiléhavější jméno – Lady Ghoul...

     Tolik tedy k nové knize. Špatnou zprávou je bohužel to, že po Lady Ghoul teď budou následovat dvě knížky, které u nás nikdy nevyšly. Pokud by se mi někdy podařilo je sehnat, tak zde o nich určitě něco napíšu. Prozatím bych o nich alespoň mohl uvést nějaké základní informace, které jsou dostupné na internetu. Až tedy přijde pravý čas, můžete počítat s tím, že knihám 86 – Der Zauberer von Stonehenge a 87 – Der Horror-Helikopter určitě věnuji nějaký prostor. Zatím se alespoň můžete poohlédnout po knize 88 - Krvavá dáma, která u nás naštěstí vyšla. Pro dnešek to už bude vše. Uvidíme se zase u příští aktualizace.

Pedro

 


 

15. dubna 2019 - Jsem tu opět s nějakými novinkami. Tentokrát jsem do sekce Série/Geisterjäger přidal další tři německé díly číslo 646-648. Dále jsem pak do sekce Média/Hörspiele přidal příběhy 115 – Planet der Magier a 116 – Die Totenmaske aus Atlantis. Můžete se na to hned podívat. Nyní bych rád upozornil na to, že právě vychází nový JS číslo 560 s názvem Pohřební průvod. V tomto příběhu se opět objevuje náš starý známý lovec upírů František Marek. Ten byl v původním překladu přezdíván Kolíkář. Jedná se tedy o další změnu v zavedeném názvosloví způsobenou použitím starých překladů. Obálka tohoto dílu je ovšem také původní, což je určitě dobře. Zde ještě nabízím malou ukázku z nového dílu:

     V Karpatech už napadl sníh a pokryl vrcholky mohutných hor silným bílým příkrovem. Z východu Karpat se nám tvrdošíjně opíral do tváří vítr, ačkoliv jsme leželi v poměrně příznivém úkrytu za železničním náspem. "Už přijíždí, Johne, vím to. Tady musí zpomalit, protože začíná dlouhé stoupání." Tato slova pronesl můj starý přítel František Marek zvaný Kolíkář. Muž, který k smrti nenáviděl upíry. Proto ho také označovali za van Eeslinga z Transylvánie - muže, který štval nemilosrdně upíry a vyháněl je z jejich četných úkrytů...

     Po tomto příběhu následuje kniha 85 - Lady Ghoul. Pokud ji tedy nemáte, tak si ji zkuste někde sehnat. Následující dvě knihy 86 – Der Zauberer von Stonehenge a 87 – Der Horror-Helikopter u nás bohužel nevyšly. Nezbývá tedy nic jiného než si počkat až na další knihu s číslem 88 – Krvavá dáma. Ta patří mezi díly 573 a 574, které u nás vyjdou příští rok. Pro tentokrát je to už vše. Přeji pěkné Velikonoce a na viděnou zase příště.

Pedro

 


 

3. dubna 2019 - Tak vás pěkně vítám u další aktualizace. Nových věcí je tentokrát celkem dost, takže se na to hned podíváme. Do sekce Svět JS/Nepřátelé jsem přidal nové profily Vincenta van Akkerena a Bafometa. Dále jsem do sekce Série/Geisterjäger přidal dalších pět německých dílů s čísly 641-645. Nakonec jsem pak ještě do sekce Série/Knihy přidal tři nevydané německé knížky s čísly 11-13. Můžete si to tedy všechno hned prohlédnout. Jak jsem tak četl ty knížky, uvědomil jsem si, že jejich nevydání v ČR byl vlastně docela velký problém. Vzpomínám si, že když se v sérii začalo mluvit o Velkých starých a Městě mrtvých, měl jsem tehdy dojem jako by mi něco uniklo. A ono to tak skutečně bylo, protože o těchto věcech se poprvé mluví právě v knize č. 5 - Noční můra na Atlantidě. Například v díle 213 - Autobus zombiů se zase píše o tom, že si Bill musel pořídit nové auto, protože to původní bylo zdemolováno. K tomu zrovna došlo v knize č. 4 - Luciferova pevnost. Pokud tehdy někdo nevěděl, že se série prolíná s knižní řadou, tak v tom vlastně musel mít celkem slušný zmatek. V současnosti je to lepší, protože knihy a sešity už se zase tak moc neprolínají. V budoucnu nás to čeká třeba u dílů 581 a 582, na které dějově navazuje kniha č. 93 - Děkan Diavolo. Poměrně důležitá bude také následující kniha č. 94 - Psychonauti. Až přijde čas, tak o těchto knihách mohu něco napsat, abyste věděli, co se v nich vlastně stane. Příští týden by už mohl vyjít nový JS 560 s názvem Pohřební průvod. Obálku tentokrát dělal Vicente Ballestar, takže by měla být původní. To by bylo asi tak vše. Na viděnou zase příště.

Pedro

 


 

20. března 2019 - Buďte zdrávi. Mám tu opět nějaké novinky. Nejprve bych se zmínil o svém zbrusu novém článku s názvem Dějový vývoj série v budoucnu. Ten naleznete v sekci Články a klidně si ho také můžete hned přečíst. V tomto článku se zabývám děním v sérii zhruba po čísle 1600. Věřím tedy, že by to mohlo být zajímavé. Kromě toho jsem pak ještě do sekce Svět JS/Přátelé a spojenci přidal profil Františka Marka. Momentálně už vyšel nový JS číslo 559 s názvem Oběšenec se vrací. Překlad je opět stejný jako kdysi dávno u Kabinetu hrůzy. Obálka tentokrát není původní. Mně osobně to ale vůbec nevadí, protože tato náhradní obálka se mi líbí víc než ta, která k tomuto dílu správně patří. V tomto příběhu se opět objevuje Sheila Conollyová, její syn Johnny a vlčice Nadine. Název zní dost zajímavě, tak uvidíme, co se z toho nakonec vyklube. Jako obvykle mohu i nyní nabídnout malou ukázku z nového JS, abych na něj trochu navnadil:

     Jako závoj z tenoučkého stříbra dopadal na ostrov měsíční svit. Dotýkal se skalisek, lesů, osaměle stojících domů a statků, malých přístavů i ukrytých rybníků a jezer. Byl to nádherný obrázek mírumilovnosti a pohody. Ale vnější dojem klamal. Na ostrově existovalo něco, co zůstávalo dlouhou dobu utajeno, ale co nyní opět vycházelo najevo. Stará kletba, příšerné účtování. Návrat mrtvého!

     Příště nás čeká příběh s názvem Pohřební průvod a hned po něm kniha Lady Ghoul. Na tu ani nemusíte měsíc čekat. Pokud ji už máte, můžete si ji přečíst hned. Pokud ji nemáte, bylo by dobré si ji někde sehnat. Díval jsem se, že teď už nás až do konce roku čekají jen samé obálky od Vicenteho Ballestara. Neměl by s nimi tedy už být žádný problém. Pro tentokrát už to bude vše. Na viděnou u příští aktualizace.

Pedro

 


 

11. března 2019 - Tak se opět hlásím s dalšími novinkami. Nejprve bych se v krátkosti zmínil o tom, že je to již rok, co tato stránka existuje. Samozřejmě mě to těší a doufám, že budu moci v její tvorbě i nadále pokračovat tak, jako doposud. Do sekce Média/Hörspiele jsem přidal recenze na díly 62 - Bring mir den Kopf von Asmodina a 63 - Tokatas Todesspur. Vzhledem k tomu, že příběh o Tokatovi u nás nikdy nevyšel, věřím, že jeho recenze by pro vás mohla být obzvláště zajímavá. To ovšem není všechno. Do této sekce jsem ještě přidal informace o dílech 43, 44, 66 a 114. Jelikož jsem teď sehnal další tři nové Hörspiele, můžete očekávat, že se tato sekce brzy opět rozroste. Dále pak ještě v sekci Svět JS/Přátelé a spojenci naleznete profil Mandry Koraba. Minulý týden jsem byl v Rakousku a sehnal jsem tam nejnovějšího německého JS číslo 2121 s názvem Der rollende Tod.

     Jak jsem bohužel později zjistil, samotný John Sinclair v tomto příběhu vůbec nevystupuje. Místo něj je zde Harry Stahl. U nás tato postava sice ještě známá není, ale v podstatě se jedná o takového náhradníka za Willa Mallmanna. Příběh sám o sobě každopádně není nic moc. To není koneckonců žádný div, když v něm chybí hlavní hrdina. Z toho, co jsem se zatím dozvěděl, je příběhů, ve kterých lovec duchů absentuje, ve skutečnosti docela dost. Popravdě nevím, co Jasona Darka vedlo k takovýmto nápadům, ale nijak zvlášť se mi to nezamlouvá. Přece jen, když si koupím sešitový román s názvem John Sinclair, tak očekávám, že v něm bude tato postava vystupovat. Co byste řekli tomu, kdybyste otevřeli nový díl JS a zjistili, že bude celý jen o nějaké vedlejší postavě? Připadá vám to jako zajímavý nápad nebo se vám to nelíbí stejně jako mně? Klidně se o své názory podělte. Tento pátek by u nás snad mohl vyjít nový JS s názvem Oběšenec se vrací. Doufám, že obálka bude i tentokrát původní. Na viděnou zase příště.

Pedro

 


 

25. února 2019 - Je tu další aktualizace. Co se týče novinek, tak jsem do sekce Série/Knihy přidal knížky číslo 6-10. Můžete se na to hned teď podívat. Další důležitou zprávou je to, že už vyšel nový díl JS s názvem Morganina vlčí smečka. Jedná se o číslo 558, které v Německu původně vyšlo jako číslo 508 a u nás před lety jako osmý svazek série Kabinet hrůzy. Překlad je sice stejný jako tehdy, ale obálka se změnila. Ta současná přesně odpovídá německému originálu, což je určitě dobře. Jak už název napovídá, v tomto příběhu se opět objevuje vlčí žena Morgana, která je nyní Johnovou protivnicí. Zároveň se ovšem vrací také archeoložka Jenna Jensenová a ke slovu se dostane i Temný grál, který je zde ovšem překládán jako Tajemný grál. Celkově tedy určitě půjde o velice zajímavý příběh plný napětí. Abych trochu navnadil, přidám opět malou ukázku:

     Byl tu znovu! Prokletý, nezvyklý pocit, který se nenechal zaplašit. Povědomí o věcech, které existovaly a přitom je lidské oko nezahlédlo. V poslední době ještě zesílil. Ta varování se jednoduše nedala přeslechnout. Doktorka Jenna Jensenová, archeoložka, se s tím musela buď vypořádat, nebo smířit.

     To vypadá celkem zajímavě, že? Příště nás čeká příběh Oběšenec se vrací. Autorem jeho obálky je Paul Lehr, jehož ilustrace už Moba v minulosti použila. Mohli bychom se tedy opět dočkat originální obálky. Pomalu se také blížíme k další knize s názvem Lady Ghoul, která u nás už kdysi dávno vyšla a za dvě čísla bude konečně aktuální. Pro dnešek je to už vše. Na viděnou příště.

Pedro

 


 

6. února 2019 - Opět se hlásím s dalšími novinkami. Tentokrát toho bude víc. Do sekce Série/Na stopě hrůzy jsem přidal díly 545-556. Tím jsem se dostal až po aktuální příběhy, které u nás právě vycházejí. Kromě toho jsem pak také přidal nějaké knížky. Konkrétně se jedná o příběhy Krev Medúzy, Pach smrti, Der goldene Buddha a Das Grab in der Hölle. Vše najdete v sekci Série/Knihy, kam se také můžete hned podívat. To nejdůležitější jsem si však nechal nakonec. Napsal jsem nový článek, který se týká šestidílné ságy 451-456 o Baalově obětní dýce. Tento příběh u nás vyšel již před lety, ale je dost možné, že ho někteří z vás nečetli. Jedná se o příběh, který budí pozornost nejen svou neobvyklou délkou, ale také zajímavým a propracovaným dějem. Doufám tedy, že se vám můj článek bude líbit. Když jsem ho psal, tak jsem si zrovna uvědomil, že u nás v ČR může být určitý problém kvůli posunutému číslování.

 

 

     Jason Dark totiž při psaní série vycházel z původního německého číslování, kdy jako číslo jedna vyšla Diskotéka upírů. Z toho také vyplývá, že v dílech 100 a 200 došlo k těm nejzásadnějším událostem jako bylo zničení Černé smrti a Asmodiny. U nás ovšem bylo všechno jinak. Díky posunutí o 50 dílů byly čísla 100 a 200 jen nedůležité řadové příběhy. Mně osobně to trochu vadí, protože bych to chtěl mít stejně jako v originále. Možná, že nakladatelství Moba mohlo prvních 50 dílů vydat jako sérii s názvem John Sinclair - Hororové krimi a hned vzápětí na to navázat příběhem Diskotéka upírů, který by už ovšem vyšel jako první číslo série John Sinclair - Na stopě hrůzy. Tím bychom nebyli o nic ochuzeni a zároveň by se tak zachovalo původní číslování. No nebyl by to dobrý nápad? Před nedávnem jsem psal tom, že v Německu vyšel díl s názvem Töte Morgana Layton. Z toho, co jsem vyčetl na internetu, to kupodivu vypadá tak, že John zde Morganu skutečně zabije. To je celkem překvapivé, že ano. Jenom aby to nebylo stejné jako se smrtí Lupiny v čísle 269. Pro dnešek to už bude vše. Mějte se a na viděnou zase příště.

Pedro

 


 

23. ledna 2019 - Buďte zdrávi, je zde další pravidelná aktualizace. Jak jsem minule slíbil, zapracoval jsem na popisech německých dílů z období po šestistovce. Nyní tu tedy pro vás mám další várku a to díly 631-640. Musím uznat, že se jedná o skutečně vynikající příběhy, které kvalitativně vysoce převyšují to, co u nás vychází v současnosti. Je opravdu velká škoda, že se čeští čtenáři k těmto dílům hned tak nedostanou. Právě proto doufám, že snad aspoň trochu pomůžou moje popisy. Nových deset příběhů naleznete jako obvykle v sekci Série/Geisterjäger. Hned, jak budu mít přečtené další, obratem je sem přidám. Nyní bych se rád zmínil o tom, že u nás už vyšel nový JS číslo 557 s názvem Podivná paní Madeline. Jistě jste si asi všimli, že původně se měl tento příběh jmenovat Lady s lebkou. Vypadá to, že se nakladatelství Moba nakonec rozhodlo vrátit k původním překladům, které byly kdysi před lety použity pro sérii Kabinet hrůzy. Čtenáři, kteří tuto sérii vlastní, s tím mohou mít určitý problém, protože dostanou v podstatě znova to samé. Jedinou motivací pro ně tak zůstává nové číslování a lepší grafický design obálek. Co se však týče čtenářů, kteří se ke Kabinetu hrůzy nikdy nedostali, tak pro ty se vlastně vůbec nic nemění a mohou být úplně v klidu. Jediným problémem by snad mohlo být jen odlišné názvosloví, které se teď v následujících dílech bohužel bude vyskytovat. Na druhou stranu ale musím říct, že původní překlady byly poměrně kvalitní, takže by zde snad neměl být nějaký větší problém. No a teď bych ještě rád nabídl malou ukázku z nového dílu:

     Právě čtyři muži mají v této temné noci padnout za oběť katovu meči. Tak si to přála paní. A co si paní přála, kat vyplnil...Muži věděli, že musí zemřít. Poslední dny před smrtí trávili přikováni ve vězení a neuvěřitelně trpěli. Smrt pro ně znamenala vysvobození.

     Jak sami vidíte, tentokrát je úvodní text poměrně stručný a příliš moc toho neprozrazuje. Pokud vás tedy zajímá, o čemže tento příběh vlastně bude, neváhejte a hned si ho běžte sehnat. Jestliže máte předplatné, tím lépe pro vás, protože narazit na nového JS v trafice dnes není nic jednoduchého. Příště nás čeká díl s názvem Morganina vlčí smečka, ve kterém se znovu objeví Johnova protivnice Morgana Laytonová. Myslím, že tentokrát se určitě mohou těšit i ti, kteří už tento příběh kdysi četli, protože teprve teď budou mít doplněny všechny potřebné informace. Pro dnešek už to bude asi tak vše. Můžete se těšit zase na příští aktualizaci, ve které opět přinesu nějaké novinky. Zatím na viděnou.

Pedro

 


 

16. ledna 2019 - Týden uběhl a opět tu máme další aktualizaci. Ani tentokrát jsem nezahálel a připravil jsem si hned několik novinek. Tak především jsem napsal recenze na dva německé příběhy. Jedná se o čísla 1880 - Das Gespenstertor a 1881 - Die Satans-Schrift. Obojí najdete v sekci Série/Geisterjäger. Kromě toho jsem pak ještě přidal stručné obsahy k číslům 1900, 1952 a 1985. Ve všech případech se jedná o velmi zajímavé příběhy, takže vůbec neváhejte a rovnou se pusťte do čtení. Tímto jsem prozatím dokončil svou práci na novějších německých dílech a nyní bych se rád soustředil především na starší příběhy po šestistovce. V brzké době tedy můžete očekávat další várku jejich popisů. Jak jste si možná všimli, nový díl Johna Sinclaira zatím pořád ještě nevyšel. Bohužel nám nezbývá nic jiného než vydržet do pátku a doufat, že už se snad konečně dočkáme. Na toto číslo jsem přitom obzvlášť zvědavý, protože by zde měly být odhaleny názvy příběhů pro celé první pololetí. Abych byl upřímný, tak mám už delší dobu pocit, že se to u nás s vydáváním JS nevyvíjí příliš dobře. Uvidíme, co nám přinese tento nový rok. V žádné velké zlepšení však zatím nedoufám.

     A nyní se zase vrátím k tomu, jak se celá série aktuálně vyvíjí v Německu. Tam by se měl v brzké době objevit dvoudílný příběh, jehož druhý díl nese velice zajímavý název Töte Morgana Layton. Ačkoliv příliš nevěřím tomu, že by zde Morgana skutečně zemřela, musím uznat, že to ve mně přece jen probudilo zvědavost. Ono by to vlastně určitý smysl dávalo. Morgana se v sérii drží už opravdu hodně dlouho. Mnohem déle než spousta jiných velkých protivníků. Její smrt by se tedy logicky celkem nabízela. Autorem příběhu navíc má být Ian Rolf Hill, který teď má na sérii velký vliv a většinou píše dějově důležité díly. Pan Hill je přitom velmi progresivní a nějaké té zásadnější události by se určitě nebránil. Uvidíme tedy, co se z toho vyklube. Kdo ví, třeba nakonec půjde jen o zcela bezvýznamný řadový příběh. Každopádně teď budu více sledovat německé Gruselroman-forum a kdybych se dozvěděl něco bližšího, určitě vás o tom budu informovat. Řekl bych, že pro dnešek už by to mohlo být asi tak vše. Uvidíme se zase u příští aktualizace. Mějte se.

Pedro

 


 

9. ledna 2019 - Vítám vás u první aktualizace v novém roce 2019. Rád bych všem popřál, aby byl co nejúspěšnější. Co se týče novinek, tak začínám ve velkém stylu. Postupem času se mi podařilo nasbírat originální německé sešity Johna Sinclaira od čísla 621 až po číslo 703. Část jsem z nich už přečetl a rozhodl jsem se, že budu jejich popisy postupně umisťovat sem na stránku. Zatím jsem do příslušné sekce Série/Geisterjäger přidal prvních deset dílů, tedy čísla 621-630. Pokud máte zájem, můžete se na to hned podívat. Během následujících aktualizací pak budu postupně přidávat další díly. Jelikož u nás tyto příběhy vyjdou až někdy za deset let, věřím, že mnohým čtenářům jistě přijde vhod, když si už nyní přečtou, o co vlastně v sérii v budoucnu půjde. V souvislosti s tím musím upřímně uznat, že kvalita těchto dílů je rozhodně na velmi vysoké úrovni a určitě se vyrovná příběhům z první třístovky. Abych trochu vykreslil pozadí, na kterém se tyto díly po šestistovce odehrávají, uvedu zde několik důležitých informací.

     Z Johnova dlouholetého přítele Willa Mallmanna se stal upír, který si říká Drákula II. Ten je v tomto období hlavním padouchem celé série. Drákula je ve skutečnosti superupír, který je zcela odolný vůči stříbrným kulkám a má i některé další zvláštní schopnosti. Dále se lovec duchů potýká s bytostmi zvanými Tengu. Jedná se o protivníky s neobyčejnou silou, které je velmi obtížné zlikvidovat. Zatímco Vincent van Akkeren už byl víceméně postaven mimo hru, Morgana Laytonová a Shimada jsou stále velmi aktivní. Jane už je zase úplně v pořádku a kupodivu jsou teď s Glendou dobré kamarádky. John se dozvěděl nějaké nové informace o Temném grálu a používá ho celkem často. Suko je pořád oddělen od své milované Shao a vlčice Nadine stále přebývá u Conollyových. V dílech po šestistovce je celá série více fantasy a poněkud v ní ubylo klasických hororových prvků. Jason Dark se zde už očividně pokoušel o něco trochu sofistikovanějšího než o obyčejný horor a já jsem rozhodně pro. Když se vrátíme zpět k dílům, které aktuálně vycházejí u nás, tak tento týden by se mělo v trafikách objevit nové číslo s názvem Lady s lebkou. Pro dnešek už je to vše. Na viděnou zase příště.

Pedro

 


 

19. prosince 2018 - Tak tu tedy máme poslední aktualizaci v tomto roce. Do sekce Série/Na stopě hrůzy jsem přidal díly 536-544. Tím jsem uzavřel rok 2017 a nyní už se pomalu blížím k aktuálním dílům. V souvislosti s tím bych se rád zmínil o tom, že právě vychází nový příběh. Je to JS číslo 556 s názvem Tajemný hrob. Tento příběh u nás už jednou kdysi dávno vyšel v sérii Kabinet hrůzy pod názvem Příšerná hrobka. V originále se příběh jmenuje Das unheimliche Grab, takže můžete vidět, že aktuální překlad názvu je přece jen o něco přesnější. Obálka tohoto dílu je pak ta původní od Vicenteho Ballestara. Obrázek z ní už byl jednou použit u dílu číslo 8 - Tajemství skleněných rakví. Je zde jasně vidět, že kvalita grafického zpracování od té doby ušla opravdu dlouhou cestu. V nejnovějším příběhu se John po nějaké době opět setkává se svým německým přítelem Willem Mallmannem. Společně pak budou oba vyšetřovat případ, do kterého bude zapletená jedna podivná kořenářka a také kostlivec s kosou. Jako obvykle i tentokrát nabízím malou ukázku:

     Tato noc se jevila od samého začátku úplně jiná. Něco viselo ve vzduchu, něco tajuplného, strašlivého a děsivého. Tommy Cramer nebyl žádný strašpytel, to věděl v jeho okolí každý, kdo ho zažil někde ve volném čase. A to mu bylo teprve sedmnáct let!  Dnes měl ale strach, nejradši by byl doma a zalezlý v posteli, a to pobyt doma nesnášel, radši byl venku. Vlastně neměl žádný hmatatelný důvod pro svoje znepokojení, nic konkrétního by uvést nemohl. Ani mlha nebyla tím fenoménem, ze kterého měl strach. Mlha sem, mlha tam! Zvedl pohled k noční obloze a polkl v dalším návalu strachu. Bledý měsíc byl jaksi nezvykle velký a Tommy měl dojem, že visí níž než jindy...

     To zní celkem zajímavě, co říkáte? Následující díl se má jmenovat Lady s lebkou. Vyjde ovšem až v lednu příštího roku. V tomto čísle budou také odhaleny názvy všech dalších šesti sešitů. V Německu nyní vychází svazek číslo 2110 s názvem Avalons Geistersumpf. Jeho autorem je Ian Rolf Hill, který se mi jeví jako nejzajímavější z nových autorů. Tímto bych chtěl vám všem popřát krásné a pohodové Vánoce. Mějte se hezky a na viděnou v roce 2019.

Pedro

 


 

26. listopadu 2018 - Je tu opět další aktualizace. Tentokrát jsem napsal recenzi na Johna Sinclaira číslo 499 s názvem Scéna přízraků. Recenzi si můžete prohlédnout v sekci Série/Na stopě hrůzy. Napadlo mě, že bych mohl napsat něco o dalších hororových sériích, které v Německu v současnosti vycházejí. Kromě Johna Sinclaira tady máme například Profesora Zamorru, který vychází už pěknou řádku let a právě se dopracoval k číslu 1161. Na rozdíl od Sinclaira však Zamorra vychází pouze dvakrát za měsíc. Tuto sérii v současnosti píšou různí autoři a od JS se liší mimo jiné tím, že je pojata více jako fantasy. Základní atributy jsou však podobné. Rovněž je zde nějaký hrdina, který bojuje proti silám temnot s pomocí různých magických předmětů. Děj se ovšem odehrává ve Francii, takže profesor má volné pole působnosti a neleze si s Johnem Sinclairem do zelí. Série Profesor Zamorra je bezpochyby velice populární a na rozdíl od některých méně úspěšných řad jako Tony Ballard, Larry Brent nebo Damona Kingová vydržela dodnes.

     Další hororovou sérií je Dorian Hunter alias zabiják démonů. Tato řada začala vycházet teprve nedávno a momentálně tu máme šesté číslo. Uvidíme, jak se chytí. Dorian Hunter se na německých stáncích objevuje rovněž dvakrát za měsíc. Dále bych se ještě zmínil o sérii Dark Land, což je přidružená série k Johnu Sinclairovi. Tato řada sice nedosahuje nějaké závratné popularity, ale jako doplněk ke klasickému JS je zřejmě čtenáři přijímána dobře. V Dark Landu vystupují některé známé postavy jako například Johnny Conolly. Přesto se však jedná o sérii, která je tak nějak na druhé koleji a pro dění v Johnu Sinclairovi v podstatě nemá žádný velký význam. To by bylo k ostatním sériím pro tentokrát všechno. Příště bychom se mohli podívat kupříkladu na sérii Gespenster-Krimi, která teď začala v Německu znovu vycházet. Dnes už je to vše. Uvidíme se zase u příští aktualizace.

Pedro

 

 


 

Další novinky

Předchozí novinky

Novinky

Úvod
Autor
Články
Svět JS
Série
Média
Ankety
Návštěvy
 
     www.john-sinclair.cz - stránka pro všechny fanoušky série John Sinclair, webmaster : Pedro