Novinky Úvod Autor Články Svět JS Série Média Burza Návštěvy

 

Úvod

     Tato stránka vznikla za účelem poskytovat informace o fenomenální románové sérii John Sinclair. Jen stěží lze dnes věřit tomu, že tato řada vychází nepřetržitě již 40 let a čítá více než 2000 sešitových svazků. Já sám patřím k dlouholetým fanouškům série a přečetl jsem obrovské množství těchto napínavých a záhadných příběhů. Na svém webu bych chtěl pravidelně informovat jak o dílech, které právě vycházejí u nás, tak také o příbězích, které aktuálně vycházejí v Německu. Samozřejmě zde budou obsaženy i všechny důležité informace o hlavních postavách, mytologii, historii série, dějovém vývoji a autorovi. Rád bych, aby stránka sloužila těm, kteří s Johnem Sinclairem teprve začínají, stejně dobře jako ostříleným fandům. Kromě pravidelné románové řady bych se pak chtěl zaměřit také na některá další média, pro která byly příběhy lovce duchů zpracovány. K tomu se zde ještě budou objevovat zajímavé články, ve kterých bych se rád zabýval různými tématy týkajícími se Sinclairova fenoménu. Věřím tedy, že si na této stránce každý najde přesně to, co potřebuje vědět. Nejprve bych však měl samozřejmě začít představením hlavního hrdiny a jeho světa. Pojďme tedy směle do toho.

 

      John Sinclair je vrchním inspektorem britského Scotland Yardu. Jedná se o vysokého, pohledného muže s blond vlasy, kterému je něco přes třicet let. Narozdíl od svých kolegů však John není jen obyčejným policistou. Je totiž zaměstnancem zvláštního oddělení, které se zabývá různými nadpřirozenými a nevysvětlitelnými jevy. Ve své profesi se tedy vrchní inspektor často potýká s tajemnými silami vymykajícími se běžnému chápání a neuvěřitelnými bytostmi, o kterých si většina lidí myslí, že existují jen v pověrách. Mezi tyto bytosti patří upíři, vlkodlaci, nemrtví, démoni a jiná podobná stvoření. V boji se silami temnot Johnovi pomáhají nejen jeho úžasné magické zbraně, ale také jeho věrní přátelé, na které se může vždy spolehnout. Kdykoliv se tedy někde odehraje něco nepochopitelného, vyráží vrchní inspektor Sinclair do akce, aby změřil síly se zlem a vše dovedl do zdárného konce.

     Mezi Johnovy nejbližší přátele patří především jeho čínský parťák a kolega Suko, novinář Bill Connolly se svou manželkou Sheilou, soukromá detektivka Jane Collinsová, sekretářka Glenda Perkinsová, Sukova přítelkyně Shao a v neposlední řadě Johnův šéf, sir James Powell. Sinclair se později spřátelil také s lady Sarah Goldwynovou, postarší zámožnou dámou, která je velkou fanynkou nadpřirozena. K dalším Johnovým přátelům patří německý komisař Will Mallmann, indický šlechtic Mandra Korab, herečka Nadine Bergerová či prastarý a mocný mág Myxin se svou krásnou společnicí Karou. Sinclarovou nejmocnější zbraní je bezesporu jeho magický křížek, který nosí na hrudi. Kříž obsahuje různá tajemná znamení a má bohatou historii. Další nepostradatelnou zbraní je pistole beretta se stříbrnými kulkami. Mezi ostatní zbraně patří například stříbrný bumerang, magická křída nebo stříbrná dýka.

     I přesto, že je John dobře vyzbrojen a má podporu svých přátel, není je práce žádná zábava. Kromě běžných nepřátel totiž musí čelit i mnohem nebezpečnějším protivníkům, které nelze jen tak zneškodnit. K těmto protivníkům patří například démon Černá Smrt, pekelný vládce Asmodis se svou dcerou Asmodinou, pán říše stínů Spuk, zločinný génius přezdívaný Doktor Smrt, mafiánský boss Logan Costello nebo čarodějnice Wikka. Každý z těchto nepřátel by Sinclaira rád viděl mrtvého, avšak tomu se zatím vždy podařilo ve zdraví vyváznout. Některé své velké protivníky už John porazil, jiní stále čekají někde v povzdálí na svou příležitost.

     Johnovi rodiče se jmenují Horace F. Sinclair a Mary Sinclairová. Oba spolu žijí ve skotském Lauderu. Sinclair dlouhá léta jezdíval v autě značky bentley. O to však přišel při řešení jednoho případu a musel si pořídit jiný vůz. John bydlí v bytě v centru Londýna a zatím je svobodný. Měl však dlouholetý vztah s Jane Collinsovou, se kterou se později rozešel. Jeho druhou velkou láskou je Glenda Perkinsová, se kterou však nikdy neměl dlouhodobý vážný vztah. To by bylo na úvod asi tak všechno. Doufám, že to bylo zajímavé čtení a nováčkům to snad pomohlo se trochu zorientovat. Nyní tedy můžeme pokračovat dál k hlavnímu obsahu stránky.

 

Zpět